Kontakta oss

Kontaktinformation

Telefon 0978- 121 53
Postadress: Box 73
                    984 32 Pajala
Besöksadress: Biblioteksvägen 1
                        984 32 Pajala

Ni kan maila oss på: lgpajala@lapplands.se

Skolledning

Inger Hieta

Rektor Lappland Gymnasium Pajala

0978-12801

+4673- 0500305

inger.hieta@lapplands.se

Expeditonen

Anna Waara Kalla

Skoladministratör

0978-121 53

072 539 96 30

anna.waarakalla@lapplands.se

Bild av läraren Karl-Erik Malmberg

Karl-Erik Malmberg

Lärare, Schemaläggare

0978-128 67

+4672-506 84 89

ke.malmberg@lapplands.se

Ngan Hoang Pakkanen

Fjärrhandledare, IT-ansvarig

0978- 128 78

072-539 19 42

ngan-hoang.pakkanen@lapplands.se

Per Nyberg

Fjärrhandledare, IT-ansvarig (Tjänstledig)

EHT

Bild av specialpedagog Susanne Niemi

Susanne Niemi

Specialpedagog

0978-12869

+4672-506 84 91

susanne.niemi@lapplands.se

Bild på Skolsköterskan Maria Johansson

Maria Johansson

Skolsköterska

0978-12160

+4670-233 39 82

maria.johansson@lapplands.se

Sarah Fischer Waara

SYV StudieYrkesVägledare

0978-128 56

+4672-539 19 24

sarah.fischer-waara@lapplands.se

Sara Ylipää

Elevhälsochef

0978-12843

072-539 19 08

sara.ylipaa@pajala.se

Johanna Välitalo

Mentor

johanna.valitalo@lapplands.se

Johanna Perttu Uusitalo

Skolkurator

0978-12336

+4672-539 18 57

johanna.perttu-uusitalo@lapplands.se

Ann-Britt Jauhojärvi

Kurator

0978- 12216

072-1603056

ann-britt.jauhojarvi@lapplands.se

______________________

Senaste uppdaterad: 2021-09-15