Kontakt

Om du behöver komma i kontakt med oss finner du kontaktuppgifter till all vår personal nedan. Vi ser fram emot att höra från dig!

Besöksadress

Lapplands Lärcentra
Bergmästaregatan 8
981 33 Kiruna

 

Postadress

Lapplands Lärcentra
981 85 Kiruna

 

Telefon

0980-708 31

 

E-post

larcentra.kiruna@lapplands.se

Andrea Berger

Utbildningsadministratör och studerandeservice

0980-707 52

andrea.berger@lapplands.se

Mari Carlsten

Lärcentrachef/rektor

0980-708 30

mari.carlsten@lapplands.se

Kerstin Fjällborg

Lärare SFI

072-224 53 61

kerstin.fjallborg@lapplands.se

Maria Grönberg

Lärare i studiehörnan samt lärare/yrkeslärare

073-046 89 14

maria.gronberg@lapplands.se

Eva Gustafsson

Lärare SFI

070-286 59 36

eva.gustavsson@lapplands.se

Cecilia Holmgren

Lärare engelska

073-072 87 10

cecilia.holmgren@lapplands.se

Åsa Höglund

Lärare Komvux som särskild utbildning och SFI

070-347 10 69

asa.hoglund@lapplands.se

Annika Johansson

Lärare SFI

073-045 77 57

annika.johansson@lapplands.se

Therese Jonsson

Studie- och yrkesvägledare för yrkesutbildningar, Kiruna

0980-702 81

therese.jonsson@lapplands.se

Jeanette Kari

Lärare vård och omsorg

073-072 72 08

jeanette.kari@lapplands.se

Margaretha Labba

Lärare SFI

070-200 79 16

margaretha.labba@lapplands.se

Maria Lundbäck

Studiecoach

070-262 28 26

maria.lundback@lapplands.se

Jenny Mäki

Lärare svenska och företagsekonomi

070-224 49 94

jenny.maki@lapplands.se

Åsa Niia

Utbildningsadministratör

0980-708 31

asa.niia@lapplands.se

Matilda Pekkari

Lärare vård och omsorg

076-130 78 96

matilda.pekkari@lapplands.se

Mona Poikola

Lärare historia, religion och samhällskunskap

072-520 02 56

mona.poikola@lapplands.se

Anna Påve

Lärare svenska som andraspråk

072-224 83 05

anna.pave@lapplands.se

Johanna Sevä

Studie– och yrkesvägledare för grundläggande och gymnasiala kurser, Kiruna

0980-708 32

johanna.seva@lapplands.se

Britta Selendal

Biträdande rektor

070-263 67 99

britta.selendal@lapplands.se

Marita Sikku

Utbildningsledare yrkesvux

076-125 92 67

marita.sikku@lapplands.se

Linda Stambro

Lärare SFI

072-453 53 76

linda.stambro@lapplands.se

Iris Svonni

Lärare SFI

070-342 10 69

iris.svonni@lapplands.se

Ann-Mari Tuoremaa

Lärare svenska som andraspråk

070-224 27 84

ann-mari.tuoremaa@lapplands.se

Jaana Veijonen Sunna

Lärare SFI och svenska som andraspråk

070-393 71 45

jaana.veijonen-sunna@lapplands.se

Merina Wennberg

Lärare SFI

073-8086744

merina.wennberg@lapplands.se

Elin Åström

Lärare matematik

070-319 44 58

elin.astrom@lapplands.se

Anne-Li Öhrn

Lärare matematik och fysik

070-639 10 69

anne-li.ohrn@lapplands.se