Kontakter

Hej! Det är vi som jobbar på lärcentra i Jokkmokk.

 

Besöks- och postadress:
Lapplands Lärcentra
Kyrkogatan 8A
962 31 Jokkmokk

Telefon: 0971-173 72

E-post: larcentra.jokkmokk@lapplands.se

Anna Nutti-Wiandt

Lärare SFI och SVA grund

0971-173 66

073-026 73 83

anna.nutti@lapplands.se

Erika Bergquist

Utbildningsledare Vattenkrafttekniker

0971-173 64

073-084 31 73

erika.bergquist@lapplands.se

Berith Johansson

Lärare SFI / Studiecoach

0971-173 69

072-516 99 57

berith.johansson@lapplands.se

Karin Thelin Sandling, lärare SFi, SVAS, svenska och engelska

Karin Thelin Sandling

Lärare SFI, SVAS, Svenska och Engelska

0971-173 78

073-087 92 88

karin.thelin-sandling@lapplands.se

Renée Westerberg

Utbildningsledare Yh Bergmaterialingenjör

0971-173 61

073-093 55 63

renee.westerberg@lapplands.se

Susanne Andersson

Lärcentrachef/rektor

0971-173 71

073-053 10 84

susanne.andersson@lapplands.se

Gunilla Nyberg

Samordnare Jobbspår

070- 306 45 96

gunilla.nyberg@lapplands.se

Kirsten Andresen lärare Lärvux

Kirsten Andresen

Lärare Lärvux, Matematik grund

0971-173 77

073-087 95 18

kirsten.andresen@lapplands.se

Elisabeth Ek

Utbildningsledare Yh Vkt, Samordnare Samhällsorientering för nyanlända

0971-173 67

070-331 73 78

elisabeth.ek@lapplands.se

Bild på Elisabeth Ohlsson utbildningsadministratör

Elisabeth Ohlsson

Utbildningsadministratör

0971-173 72

070-321 73 72

elisabeth.ohlsson@lapplands.se

Britt Karlsson, studie och yrkesvägledare

Britt Karlsson

Studie- och yrkesvägledare/utbildningsledare

0971-173 70

070-602 17 37

britt.karlsson@lapplands.se

Maria Lindbäck Hedberg

Lärare SFI, Engelska grund

0971-173 53

073-087 99 63

maria.lindback-hedberg@lapplands.se

Rickard Mattsson

Rickard Mattsson

Projektmedarbetare / Handledare

0971-173 74

070-601 73 73

rickard.mattsson@lapplands.se

Maria-Therese Asplund

Assistent SFI

maria-therese.asplund@lapplands.se

Monica Wennberg, Yh-samordnare/utbildningsledare

Monica Wennberg

Tjänstledig t o m 31/12-22