Kontakta oss

Sommar 2018: Veckorna 28-31 from. 9/7 tom. 3/8 är expeditionen stängd.


Du är välkommen att besöka oss, men boka tid innan besöket om du vill vara säker på att personen du vill träffa är tillgänglig.

Telefon 0978- 121 53 0978- 121 98
Box 73
984 32 Pajala
Biblioteksvägen 1
984 32 Pajala

Ni kan maila oss på: lgpajala@lapplands.se

Skolledning

Bild av Rektor Lappland Gymnasium Pajala Ann-Mari Mäki Larsson

Ann-Mari Mäki Larsson

Rektor Lappland Gymnasium Pajala

0978-121 48

+4672-733 53 43

ann-mari.larsson@lapplands.se

Expeditonen

Bild av Skoladministratör Beatrice Svarvare

Beatrice Svarvare

Skoladministratör

0978-121 53

beatrice.svarvare@lapplands.se

Bild av läraren Karl-Erik Malmberg

Karl-Erik Malmberg

Lärare, Schemaläggare

0978-128 67

072-506 84 89

ke.malmberg@lapplands.se

Bild av Merja-Liisa Seppälä Fjärrhandledare

Merja-Liisa Seppälä

Fjärrhandledare

0978- 128 87

072-539 19 42

merja-liisa.seppala@lapplands.se

EHT

Bild av Sarah Fischer Waara

Sarah Fischer Waara

SYV StudieYrkesVägledare

0978-128 56

072-539 19 24

sarah.fischer-waara@lapplands.se

Bild av specialpedagog Susanne Niemi

Susanne Niemi

Specialpedagog

072-506 84 91

0978-12869

susanne.niemi@lapplands.se

Bild på Skolsköterskan Maria Johansson

Maria Johansson

Skolsköterska

0978-12160

070-233 39 82

maria.johansson@lapplands.se

Hanna Henriksson

Skolkurator

0978- 121 55

076-106 48 09

hanna.henriksson@lapplands.se

______________________

Senaste uppdaterad: 2018-06-28