Kontakta oss

Du är välkommen att besöka oss, men boka tid innan besöket om du vill vara säker på att personen du vill träffa är tillgänglig.

Telefon 0978- 121 53 0978- 121 98
Box 73
984 32 Pajala
Biblioteksvägen 1
984 32 Pajala

Ni kan maila oss på: lgpajala@lapplands.se

Skolledning

Inger Hieta

Rektor Lappland Gymnasium Pajala

0978-12801

+4673- 0500305

inger.hieta@lapplands.se

Expeditonen

Bild av Skoladministratör Beatrice Svarvare

Beatrice Svarvare

Skoladministratör

0978-121 53

beatrice.svarvare@lapplands.se

Bild av läraren Karl-Erik Malmberg

Karl-Erik Malmberg

Lärare, Schemaläggare

0978-128 67

+4672-506 84 89

ke.malmberg@lapplands.se

Bild av Merja-Liisa Seppälä Fjärrhandledare

Merja-Liisa Seppälä

Fjärrhandledare

0978- 128 87

072-539 19 42

merja-liisa.seppala@lapplands.se

EHT

Solveig Nygård

Elevhälsochef

+4672-53 91 890

solveig.nygard@lapplands.se

Bild av Sarah Fischer Waara

Sarah Fischer Waara

SYV StudieYrkesVägledare, Föräldraledig

0978-128 56

+4672-539 19 24

sarah.fischer-waara@lapplands.se

Bild av specialpedagog Susanne Niemi

Susanne Niemi

Specialpedagog

0978-12869

+4672-506 84 91

susanne.niemi@lapplands.se

Bild på Skolsköterskan Maria Johansson

Maria Johansson

Skolsköterska

0978-12160

+4670-233 39 82

maria.johansson@lapplands.se

Johanna Perttu Uusitalo

Skolkurator

0978-12336

+4672-539 18 57

johanna.perttu-uusitalo@lapplands.se

______________________

Senaste uppdaterad: 2019-08-07