Kontakta oss

Ni är välkomna att besöka oss, ringa eller maila vid frågor och funderingar.

Ni hittar oss på: Storgatan 57 96231 Jokkmokk      

Karta    

Ni kan maila oss på: lgjokkmokk@lapplands.se

 

           

 

  

Klas

Klas Bergman

Rektor

0971-172 31

070-571 72 31

klas.bergman@lapplands.se

Anki

Ann-Kristin Älgamo

Administratör

0971-172 30

ann-kristin.algamo@lapplands.se

Wivi

Wivi-Anne Mulk

Studie och yrkesvägledare

0971-172 34

vivi-anne.mulk@lapplands.se

Johanna

Johanna Enlund

Kurator

0971-172 18

070-319 78 56

johanna.enlund@jokkmokk.se

Camilla

Camilla Andersson

Skolsköterska

072-554 90 25

camilla.andersson@jokkmokk.se

Anki G

Anki Gunnarstedt

Specialpedagog

0971-172 21

ann-christin.gunnarstedt@lapplands.se

Helena

Helena Karlsson

Fjärrhandledare

0971-172 21

070-362 33 77

helena.karlsson@lapplands.se

Johan

Johan Agetoft

Elevboendeansvarig

070-387 81 45

johan.agetoft@jokkmokk.se